Konkurs na strój z surowców wtórnych dla kl.5-8 informacje u nauczycielki biologii

Regulamin konkursu na strój wykonany z surowców wtórnych

1. Cel konkursu

Celem konkursu jest promowanie recyklingu, kreatywności oraz edukacja ekologiczna poprzez wykonanie strojów z surowców wtórnych. Konkurs ma na celu rozwój świadomości ekologicznej wśród uczniów.

2. Uczestnicy konkursu

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej, którzy biorą udział w konkursie w parach (2 osoby). Jeden uczestnik/uczestniczka pełni rolę modela/modelki, prezentując strój na sobie, a drugi uczestnik/uczestniczka opisuje strój podczas prezentacji.

3. Zasady wykonania stroju

o Strój musi być wykonany w całości z surowców wtórnych, takich jak plastikowe butelki, papiery, kartony, tkaniny, kawałki metalu, plastikowe opakowania itp.

o Materiały użyte do wykonania stroju muszą pochodzić z odpadów, które w normalnych warunkach byłyby przeznaczone do recyklingu.

o Strój powinien być funkcjonalny i odpowiedni do prezentacji publicznej (nie może zagrażać bezpieczeństwu uczestników, materiały użyte do zrobienia stroju muszą być czyste).

4. Opis strojów

o Podczas pokazu stroju jedna osoba z pary pełni rolę modela/modelki, prezentując stworzony strój.

o Drugi uczestnik (partner/partnerka modela/modelki) podczas pokazu na scenie opisuje strój, wskazując materiały użyte do jego stworzenia, jak również sposób wykonania oraz pomysłowość projektu.

5. Terminy

o Prace konkursowe należy złożyć do dnia 16 kwietnia 2025 r. (termin oddania stroju).

o Pokaz mody odbędzie się 24 kwietnia 2025 r., z okazji Dnia Ziemi.

6. Kryteria oceny

o Ocenie podlegać będą:

a) kreatywność i oryginalność projektu,

b) użycie surowców wtórnych w konstrukcji stroju,

c) sposób prezentacji stroju (w tym opis przygotowany przez uczestnika),

d) estetyka wykonania i funkcjonalność stroju,

e) pomysłowość i zaangażowanie w projekt.

7. Nagrody

Dla najlepszych par przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają cząstkowe oceny celujące z biologii.

8. Przebieg konkursu

o Stroje oddajemy do 16 kwietnia 2025 r. do pani Marzeny Michniewicz – Bąk, stroje muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem twórców, należy podać też klasę.

o W dniu pokazu każda para ma 3-5 minut na zaprezentowanie swojego stroju. Model/modelka prezentuje strój, a drugi uczestnik opisuje wszystkie istotne elementy stroju.

9. Postanowienia końcowe

o Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania zdjęć oraz informacji o konkursie na stronie internetowej i mediach społecznościowych szkoły.

o Uczestnicy biorący udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celu organizacji wydarzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

10. Organizator

Osoba do kontaktu: pani Marzena Michniewicz Serdecznie zapraszam do udziału i życzę powodzenia!

Możesz również polubić…

Skip to content